Παρουσίαση του βιβλίου - "Και γιατί να πάω σχολείο;"

Άσκηση σεισμικής ετοιμότητας

Ημέρες υποδοχής Γονέων & Κηδεμόνων στο σχολείο

2ο Thess Code Festival - Πρόσκληση

Πρόσκληση στην τελετή εγκαινίων του γηπέδου ποδοσφαίρου

logoFoto

mainlogo ipourgeio

logo sch

SafeLine.gr

logo new2

Αρχική

Την Τετάρτη 3 Μαΐου 2017 στο θεατράκι της οδού Χηλής, οι μαθητές των Δ1 και ΣΤ΄ Τάξεων του σχολείου μας παρουσίασαν σε συνεργασία με μαθητές κι άλλων Δημοτικών Σχολείων του Δήμου Καλαμαριάς και με τη συμμετοχή του Τμήματος Βιολογίας Α.Π.Θ. (2 διδάσκοντες και 23 φοιτητές), των σχολικών συμβούλων της εκπαιδευτικής μας περιφέρειας , αντιπροσώπων του Δήμου Καλαμαριάς και αντιπροσώπων του Σωματείου Φίλοι Πρασίνου Θεσσαλονίκης το πολυεπίπεδο πρόγραμμα: ΚΟΔΡΑ: Πηγή ζωής, έμπνευσης και δημιουργίας με αναφορά στην ιστορική εξέλιξη και χρήση του πρώην στρατοπέδου Κόδρα, την περιβαλλοντική του αξία, την προοπτική αξιοποίησής του..

Η εκδήλωση περιελάμβανε θεατρικά δρώμενα, μουσικοχορευτικές δημιουργίες, εκθέσεις θεματικών αφισών και φωτογραφιών βιοποικιλότητας.

DSC06414 DSC06447
DSC06465 DSC06442