Τρίτη 26 Μαϊος 2020

4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

9/12/2019

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019 & ώρα 13.15-14.00 θα γίνει ενημέρωση για την πρόοδο των μαθητών/τριών από τους εκπαιδευτικούς των Α΄ & Β΄ τάξεων καθώς και ενημέρωση-επίδοση ελέγχων των μαθητών/τριών των Γ΄, Δ΄, Ε΄ & ΣΤ΄ τάξεων από τους υπεύθυνους εκπαιδευτικούς των τμημάτων για το Α΄ Τρίμηνο του Σχολικού Έτους 2019-2020.

Ταυτόχρονα οι εκπαιδευτικοί ειδικοτήτων θα ενημερώνουν για το μάθημα αρμοδιότητάς τους στον χώρο του γραφείου των εκπαιδευτικών.

Η Διεύθυνση του σχολείου.

Polytexneio 2019

7dd86023f0e804fa2369060ff134c1f1

Καλαμαριά 21/10/2019

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ

Αγαπητοί γονείς-κηδεμόνες σας γνωρίζουμε ότι την Παρασκευή 25 Οκτωβρίου 2019 και ώρα 08.15 π.μ. θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας η γιορτή για την εθνική επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940. Ώρα αποχώρησης των μαθητών: 09.45 π.μ.

Παρακαλούνται οι γονείς-κηδεμόνες να βρίσκονται στον χώρο του Σχολείου για να παραλάβουν τα παιδιά τους μετά τη λήξη της εκδήλωσης.

H Πρωινή Ζώνη και το Ολοήμερο Πρόγραμμα δεν θα λειτουργήσουν.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου

Anakoinosi Agiasmos2

Eggrafes 2019 20

gradesA

12/3/2019

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη 20 Μαρτίου 2019 & ώρα 13.15-14.00 θα γίνει ενημέρωση για την πρόοδο των μαθητών/τριών από τους εκπαιδευτικούς των Α΄ & Β΄ τάξεων καθώς και ενημέρωση-επίδοση ελέγχων των μαθητών/τριών των Γ΄, Δ΄, Ε΄ & ΣΤ΄ τάξεων από τους υπεύθυνους εκπαιδευτικούς των τμημάτων για το Β΄ Τρίμηνο του Σχολικού Έτους 2018-2019.

Η Διεύθυνση του σχολείου

3 ierarxes sxoleia

Αγαπητοί γονείς,

Σας γνωρίζουμε ότι την Τετάρτη 30 Ιανουαρίου 2019 είναι η γιορτή των Τριών Ιεραρχών. Για το λόγο αυτό και σύμφωνα με την παρ. 3ια του άρθρου 32 του ν. 4521/2018 (ΦΕΚ Α 38/2-3-2018) τα σχολεία θα παραμείνουν κλειστά.

Η Διευθύντρια του Σχολείου

xionia

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

κατόπιν ενημέρωσης που είχαμε από τον Δήμο Καλαμαριάς, λόγω των υφιστάμενων καιρικών συνθηκών που επικρατούν, τα σχολεία όλων των εκπαιδευτικών βαθμίδων στην Καλαμαριά θα παραμείνουν κλειστά αύριο Πέμπτη 10 Ιανουαρίου 2019.

Από την Διεύθυνση του Σχολείου

cold+thermometer

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες Χρόνια πολλά και καλή χρονιά.

Σας ενημερώνουμε ότι με βάση την απόφαση του Δήμου Καλαμαριάς που λήφθηκε σήμερα 7/1/2019, για καθαρά προληπτικούς λόγους, αύριο Τρίτη 8 Ιανουαρίου 2019, όλα τα σχολεία της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης θα παραμείνουν κλειστά.

Από την Διεύθυνση του Σχολείου

Καλαμαριά  22/10/2018

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ

Σας γνωρίζουμε ότι την Πέμπτη 25 Οκτωβρίου 2018 και ώρα 10.00 π.μ. θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας  η γιορτή για την εθνική επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940. Ώρα αποχώρησης των μαθητών:  11.30 π.μ.

Παρακαλούνται οι γονείς-κηδεμόνες  να βρίσκονται στον χώρο του Σχολείου για να παραλάβουν τα παιδιά τους μετά τη λήξη της εκδήλωσης. Το ολοήμερο πρόγραμμα δεν θα λειτουργήσει.

Από τη  Διεύθυνση του Σχολείου

Οι παρακάτω μαθητές του σχολείου μας, καλούνται να παρευρευούν στην Τελετή βράβευσης των μαθητών Ε΄ και ΣΤ΄ που διακρίθηκαν στη Β΄ φάση του μαθηματικού διαγωνισμού «Ο Μικρός Ευκλείδης» το σχολικό έτος 2017-2018.

Η  εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στο Αμφιθέατρο "Ν. ΕΜΠΕΙΡΙΚΟΣ" της ΣΧΟΛΗΣ ΘΕΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ  του Α.Π.Θ την Κυριακή 21-10-2018 και ώρα 11:00 π.μ για τους μαθητές της ΣΤ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ και 13:30 μ.μ. για τους μαθητές της Ε΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ.

Αναστασιάδου

Κωνσταντίνος

ΈΠΑΙΝΟΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Από τις Διευθύνσεις των 4ου και 15ου Δημοτικών Σχολείων Καλαμαριάς ανακοινώνεται ότι ο Αγιασμός θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 11 Σεπτεμβρίου 2018 και ώρα 10.00 π.μ.

(Μετά τον Αγιασμό τα παιδιά θα παραλάβουν τα βιβλία τους και θα αποχωρήσουν)