ΑνακοινώσειςΣημαντικάΣχολική ΖωήΤελευταία

Έναρξη λειτουργίας ομάδας υποστήριξης (Επιτροπή Διεπιστημονικής Υποστήριξης – Ε.Δ.Υ)

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ-

ΠΡΟΣ ΓΟΝΕΙΣ/ ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΗΣ Ε.Δ.Υ

Αγαπητοί Γονείς/ Κηδεμόνες του 4ου Δημοτικού Σχολείου Καλαμαριάς ,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως κατά τη φετινή σχολική χρονιά 2022-23 και σύμφωνα με το υπ Αρ. ΦΕΚ 134960 /Δ3 / 27-10-2021 (επισυνάπτεται παρακάτω) το Σχολείο μας διαθέτει Ομάδα Υποστήριξης (Επιτροπή Διεπιστημονικής Υποστήριξης – Ε.Δ.Υ), η οποία απαρτίζεται από Εκπαιδευτικό Ειδικής Αγωγής, Κοινωνικό/-ή Λειτουργό και Ψυχολόγο. Τα μέλη της Ομάδας αυτής συνεργάζονται με τη Διεύθυνση, τους Εκπαιδευτικούς και τους Γονείς του Σχολείου για τη διερεύνηση των γενικών αναγκών/ δυσκολιών (μάθησης και συμπεριφοράς) των μαθητών, με σκοπό την υποστήριξη αυτών και του περιβάλλοντός τους (Εκπαιδευτικών και Γονέων) για τη βελτίωση της σχολικής τους ζωής.

Η Ομάδα της Ε.Δ.Υ θα είναι διαθέσιμη για συνεργασία (μετά από σχετικό ραντεβού) κάθε Τετάρτη και Παρασκευή.

Για οποιαδήποτε πληροφορία μπορείτε να επικοινωνήσετε με το Σχολείο.

Εκ της Διευθύνσεως

Η Διεπιστημονική Ομάδα της Ε.Δ.Υ