ΑνακοινώσειςΔιάφοραΣημαντικάΤελευταίαΤο Σχολείο μας

Eνημερωτική συνάντηση γονέων και κηδεμόνων

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι την Δευτέρα 28 Σεπτεμβρίου 2020 και ώρα 17.00, θα πραγματοποιηθεί η πρώτη ενημερωτική συνάντηση γονέων και κηδεμόνων με τους/τις εκπαιδευτικούς των τάξεων, ενόψει του σχολικού έτους 2020-2021. Σκοπός της συνάντησης είναι η ενημέρωσή σας για θέματα που αφορούν τον τρόπο εργασίας των παιδιών στην τάξη, τη συμπεριφορά τους στο σχολικό χώρο, αλλά και την καλύτερη επικοινωνία σχολείου-οικογένειας.

Για λόγους ασφαλούς προσέλευσης και παραμονής σας στο σχολείο παρακαλείσθε :

Α. Να κατευθύνεστε απευθείας στην αίθουσα του τμήματος του παιδιού σας, όπου θα σας υποδεχτεί ο/η δάσκαλος/λα . Οι εκπαιδευτικοί ειδικοτήτων που διδάσκουν στο τμήμα θα περάσουν διαδοχικά από όλα τα τμήματα για να σας ενημερώσουν.

Β. Καθ’ όλη την διάρκεια της συνάντησης να φοράτε μάσκα και να τηρείτε τις αποστάσεις.

Γ. Να προσέλθει ένας γονέας/κηδεμόνας για κάθε μαθητή ή μαθήτρια

Θα υπάρχει διευκολυντική σήμανση (βέλη και πινακίδες) στις εισόδους και τους διαδρόμους για να οδηγηθείτε στις αίθουσες.

Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΟΛΩΝ ΣΑΣ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ.

Σας ευχαριστούμε

Η Διευθύντρια του Σχολείου